Zastava M57-laciný dělník

Jedná se o bývalou služební pistoli jugoslávské armády ve výkonné ráži 7,62×25. Tuto odolnou pistoli začal licenčně vyrábět jugoslávský závod Crzeva Zastava právě v roce 1957 a jedná se o zdařilý klon pistole Tokarev TT. Pistole typu SA využívá systém uzamčení závěru typu browning. Jugoslávská zbrojovka u své pistole zvýšila počet nábojů v zásobníku z 8 u TT na 9 ran u M57. V sedmdesátých letech následovala varianta M 70A na náboj 9mm luger. V roce 2014 výrobce modifikoval své modely o nový prvek manuální pojistky a prodává své pistole dle ráže pod označením M 57s, M88s a M70s v cenách pod 10 000 Kč. V našich končinách se dá pistole v dobrém stavu pořídit za příjemných 4500 Kč. I proto se tato zbraň, nebo její sovětská předloha, stávají častým kouskem v trezorech našich střelců. Celkem často potkáte i střelce, kteří tuto zbraň nosí denně. A vědí proč.

Střelecká pohotovost u pistole funguje bezvadně.

Střelecká pohotovost u pistole funguje bezvadně.

Když pomineme nízkou kapacitu zásobníku, tak má zbraň příjemně úzký profil a relativně krátkou pažbičku, což je pro denní nošení příjemné. Navíc pistole vykazuje vysokou spolehlivost a velice příjemně se chová při střelbě. Jediné co snad můžeme této zbrani vytknout je její ergonomie, která je však poplatná době vzniku jejího předchůdce. Jelikož se jedná o levnou zbraň můžete u ní často vidět i domácí úpravy jejích hrdých majitelů. Oblíbené je odlehčení profrézováním plné spouště, vyjmutí zásobníkové pojistky, výměna střenek atd. V poslední době dokonce i renomovaní výrobci začali vyrábět moderní pouzdra pro tyto pistole, což značí o jejich oblibě i za hranicemi naší země.

Váha 854 g
Délka 194 mm
Délka hlavně 116 mm
Výška 134 mm

Uložit

Zastava M57

Jedná se o bývalou služební pistoli jugoslávské armády ve výkonné ráži 7,62x25. Tuto odolnou pistoli začal licenčně vyrábět jugoslávský závod Crzeva Zastava právě v roce 1957 a jedná se o zdařilý klon pistole Tokarev TT. Pistole typu SA využívá systém uzamčení závěru typu browning. Jugoslávská zbrojovka u své pistole zvýšila počet nábojů v zásobníku z 8 u TT na 9 ran u M57. V sedmdesátých letech následovala varianta M 70A na náboj 9mm luger. V roce 2014 výrobce modifikoval své modely o nový prvek manuální pojistky a prodává své pistole dle ráže pod označením M 57s, M88s a M70s v cenách pod 10 000 Kč. V našich končinách se dá pistole v dobrém stavu pořídit za příjemných 4500 Kč. I proto se tato zbraň, nebo její sovětská předloha, stávají častým kouskem v trezorech našich střelců. Celkem často potkáte i střelce, kteří tuto zbraň nosí denně. A vědí proč. Střelecká pohotovost u pistole funguje bezvadně. Když pomineme nízkou kapacitu zásobníku, tak má zbraň příjemně úzký profil a relativně krátkou pažbičku, což je pro denní nošení příjemné. Navíc pistole vykazuje vysokou spolehlivost a velice příjemně se chová při střelbě. Jediné co snad můžeme této zbrani vytknout je její ergonomie, která je však poplatná době vzniku jejího předchůdce. Jelikož se jedná o levnou zbraň můžete u ní často vidět i domácí úpravy jejích hrdých majitelů. Oblíbené je odlehčení profrézováním plné spouště, vyjmutí zásobníkové pojistky, výměna střenek atd. V poslední době dokonce i renomovaní výrobci začali vyrábět moderní pouzdra pro tyto pistole, což značí o jejich oblibě i za hranicemi naší země. Váha 854 g Délka 194 mm Délka hlavně 116 mm Výška 134 mm Uložit

76%

HODNOCENÍ

Náš verdikt

I když se jedná o starší kousek, stále má díky své funkčnosti a ráži v našem trezoru své místo.

Zpracování a materiály

61%

Poměr cena výkon

95%

Tacticool efekt

65%

Funkčnost

88%

Ergonomie a ovládání

60%

Chování při střelbě

85%

76

Leave A Comment