Tactical foodpack. Jak chutná a jaké jsou plusy a mínusy tohoto moderního řešení vojenského jídla.

Tactical foodpack je moderní řešení stravy, určené nejen pro speciální jednotky. Tato strava je upravená takzvanou Liofilizací což je vlastně vymražení vody z potraviny za nízkého tlaku. I když to zní velice moderně, jedná se o technologií, jejíž výhody znali již staří Inkové, i když v té době šlo poze o sušení potravin vlivem nočních nízkých teplot a vysoké nadmořské výšky. V umělém prostředí je člověk schopen vymražovat materiály od začátku 20. století. Masivní využití nastává s příchodem druhé světové války a nutnosti dopravovat krevní sérum na frontu. Pak už tu máme poválečná léta a využití těchto metod v rámci programů NASA zde již konečně jde o vymrazování jídla, tak jak jej používáme dnes. A jak se vlastně s takovým jídlem nakládá a zda se vůbec dá jíst, se dovíte ve videu níže. https://www.youtube.com/watch?v=XTBsk2PyDXs&t=170s

81%

HODNOCENÍ

Náš verdikt

Tento balíček je jistě zajímavou alternativou, ku běžně fasované stravě a dle našeho názoru si jistě najde cestu k lidem, kteří rádi tráví delší čas v přírodě.

Chuť

80%

Příprava a využití

88%

Tacticool efekt

90%

Poměr cena výkon

50%

Kvalita použirých surovin

95%

User Rating : Be the first one !
81

Tactical foodpack je moderní řešení stravy, určené nejen pro speciální jednotky. Tato strava je upravená takzvanou Liofilizací což je vlastně vymražení vody z potraviny za nízkého tlaku. I když to zní velice moderně, jedná se o technologií, jejíž výhody znali již staří Inkové, i když v té době šlo poze o sušení potravin vlivem nočních nízkých teplot a vysoké nadmořské výšky. V umělém prostředí je člověk schopen vymražovat materiály od začátku 20. století. Masivní využití nastává s příchodem druhé světové války a nutnosti dopravovat krevní sérum na frontu. Pak už tu máme poválečná léta a využití těchto metod v rámci programů NASA zde již konečně jde o vymrazování jídla, tak jak jej používáme dnes. A jak se vlastně s takovým jídlem nakládá a zda se vůbec dá jíst, se dovíte ve videu níže.